Loading...
Ali Uzun (ACI’01) Asil Üye

İzmir Amerikan Kolejinden sonra 2007 yılında Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 2006-2007 döneminde Fransa’da Rennes Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Erasmus Programı’na katıldı.

Kariyerine Derman Ortak Avukatlık Bürosu / White & Case LLP’de başlayan, uluslararası sermaye piyasası ve sınır ötesi şirket birleşme ve satın alma işlemleri ile ticari ve idari davalar gibi konular üzerine uzmanlaşan Ali Uzun, 2013 yılında Pegasus Hava Yolları’nda çalışmaya başladı.

Güncel olarak Pegasus Başhukuk Müşaviri ve Genel Sekreteri olarak görev yapıyor. Üniversite eğitimi süresince ve sonrasında uluslararası ilişkiler, spor hukuku ve sermaye piyasaları alanında çeşitli akademik programları tamamladı. 2008’den beri İstanbul Barosu’na kayıtlı bir avukat olan Uzun, 2014’ten bu yana Galatasaray Spor Kulübü’ne üyedir.

"Hayatta yol aldıkça ve yeni sorumluluklar üstlendikçe, ortaokul ve lisede aldığım eğitim ve yetiştiğim ortamın değerini ve bana katkısını daha iyi anlıyorum. Okul arkadaşlarımın başarıları ve karakterleri ile fark yaratmasıyla gurur duyuyorum. Kardeş okullarımızı ve farklı kuşaklardan mezunlarımızı tanıdıkça aslında okuduğum yıllarda farketmediğim çok daha büyük bir ailenin bir ferdi olduğumu fark ediyorum. Hayatım boyunca eğitim kurumlarının gelişiminin kendi mezunlarının kurumu sahiplenmesi ve desteklemesi ile doğru orantılı olduğunu pek çok örnek üzerinden yaşayarak ve gözlemleyerek öğrendim. Vakfımız şemsiyesi altındaki bu özel ve güzel kaynaklarımızı korumak, yalnız yurt içinde değil, uluslararası düzeyde değer yaratacak şekilde gelişimine katkıda bulunmak istiyorum."
x
Sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi. Tamam