Okul, ihtiyacı olan öğrencilere bir fırsat sunmalıdır

Andrew Leathwood, TAC Başdanışmanı

Bağış Programı: Kampüs İsimlendirme

Bize TAC ile bağlantınızı anlatır mısınız?
Üç yıldır TAC’de Başdanışmanlık görevini sürdürüyorum ve bir süre daha burada kalmayı planlıyorum.

TAC ailesinin bir üyesi olmak sizin için ne anlama geliyor? TAC hayatınızı nasıl değiştirdi?
TAC ailesi olağanüstü; sizi bir kez aralarına aldıklarında hayat boyu onlardan biri oluyorsunuz. Okullarını desteklemeye böylesine adanmış başka bir insan grubu hiç görmedim. Hayatımı pek çok açıdan değiştirdiğini düşünüyorum; TAC ailesi çok sıcak ve destekleyici oldu ve yeni bir kültüre adapte olmama yardım etti. Pek çok TAC etkinliğine katılma ve inanılmaz insanlarla tanışma ayrıcalığına sahip oldum. Ve ömür boyu sürecek arkadaşlıklar kurdum.

TAC'ye bağış yapmaya nasıl karar verdiniz? Kampüs İsimlendirme programını neden tercih ettiniz?
Açıkçası, buraya geldiğimden beri TAC'nin burs fonlarına bağış yapıyorum. Bağış yapmaya karar verdim çünkü Türk okullarındaki eğitim seviyesinin eşitlikten çok uzak olduğunu görüyorum ve TAC olarak ihtiyacı olan başarılı öğrencilere üstün bir eğitim alabilmeleri için paha biçilmez bir fırsat sunduğumuza inanıyorum. Mesele, eğitimin manevi amacıyla ilgili; mümkün olduğunca çok öğrenciye hayatlarının şansını vermemiz gerekiyor. Kampüs İsimlendirme projesine gelince, bu bağış yapmanın sadece bir yöntemi; aynı zamanda Tuğla fonuna da katkıda bulunuyorum.

Desteğinizle pek çok gencin hayatı değişiyor. Bu size neler hissettiriyor?
Bu noktada ne söyleyebileceğimi pek bilmiyorum. İyi hissettiriyor ama amacım bu değil zira Başdanışman olarak görevimin bir parçası olduğunu düşünüyorum. Yardımda bulunmama imkan veren bir işe sahip olduğum için şanslıyım ve bu yüzden bağış yapıyorum.

Bağış yapabilecek kişilere neler söylemek istersiniz?
Eğitimin manevi amacıyla ilgili söylediğimi tekrarlamak isterim. Okullarımız, ihtiyaç sahibi öğrencilere üstün bir eğitim almaları için ellerinden gelen her olanağı sunmalıdır. TAC de mükemmel bir lise deneyimi sağlıyor.

Röportaj Tarihi: Ekim 2017