Kurumlarımız

Üsküdar Amerikan Lisesi

1876 yılında kurulmuş olan Üsküdar Amerikan Lisesi, Türkiye’nin en köklü okullarından biridir. Okulumuz, yüz elli yıla yaklaşan tarihi boyunca sadece akademik başarıya değil, aynı zamanda özgür düşünme becerilerine sahip, erdemli gençlerin yetişmesine de büyük önem vermiştir. Okul web sitesini ziyaret edin.

İzmir Amerikan Koleji

İzmir Amerikan Koleji, kökleri 1878 yılına dayanan ve kendine özgü özellikleriyle tanınan bir kurumdur. Bu özellikler arasında, geleneksel yapısını korurken çağdaşlaşma çabası öne çıkar. Okulumuz, ulusal değerlere bağlı kalarak, öğrencilerin öncelikle kendi kültürlerinin ve dillerinin bilincinde olmalarını önemser. Bu temel üzerine uluslararası bir perspektif de eklenir. Okul web sitesini ziyaret edin.

Tarsus Amerikan Koleji

Tarsus Amerikan Koleji, 1888 yılından bu yana demokratik ve bilimsel eğitim ilkelerine dayanarak öğrenci yetiştirmektedir. Türkiye'nin en köklü ve saygın eğitim kurumlarından biridir. Yüksek akademik standartlara sahip bir okul olmanın yanı sıra, öğrencilerini üstün karakter özelliklerine sahip bireyler olarak yetiştirmekte de büyük bir iddiası vardır. Okul web sitesini ziyaret edin.

SEV Amerikan Koleji (Özel SEV Lisesi)

SEV Amerikan Koleji uzun ve kapsamlı bir planlama sürecinden sonra Eylül 2014'te açılmıştır. SAC, Sağlık ve Eğitim Vakfının diğer liselerinin 1800’lü yılların ortalarından bu yana sürdürmekte olduğu köklü ve çağdaş eğitim geleneğinin bir devamıdır. Okulumuzda, araştırma temelli, modern ve yenilikçi öğretim yöntemleri uygulanırken, her öğrenci için güvenli, ilham verici ve dinamik bir öğrenme deneyimi sunulması amaçlanmaktadır. Okul web sitesini ziyaret edin.

SEV Okulları

SEV Okulları, 1997’den bu yana Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak eğitim veren bir Türk özel okuludur. Okul; anaokulu, ilkokul ve ortaokul olarak ayrı kampüslerde yer almaktadır. Anaokulu ve ortaokul Çekmeköy Kampüsünde, ilkokul ise Çamlıca Kampüsünde eğitime devam etmektedir. Okul web sitesini ziyaret edin.

İzmir SEV İlköğretim Kurumları

İzmir SEV İlköğretim Kurumları 1997 yılından beri hizmet vermektedir. Ortaokulu Amerikan Lisesi ile paylaşılan kampüs içindeki West Hall binasında, ilkokulu tasarımı, yapı özellikleri ve teknolojik donanımı ile modern bir kent okulu olan Frank Hall binasında ve ana sınıfları Emerson kampüsünde eğitim vermektedir. Okul web sitesini ziyaret edin.

Tarsus SEV İlköğretim Kurumları

1997 yılında Misak-ı Milli Binasında 99 öğrenci ile eğitim-öğretime başlamış olan Tarsus SEV İlköğretim Kurumları kademeli olarak büyümüştür. Ortaokul, Amerikan Lisesi ile paylaşılan kampüs içerisindeki Centennial, Friendship ve Maynard binalarında, ilkokul ise modern mimariye sahip yeni binada hizmet vermektedir. Okul web sitesini ziyaret edin.

Redhouse

SEV Yayıncılık Eğitim ve Ticaret A.Ş. (SEV Yayıncılık), 1997 yılında iktisadi işletme olarak Sağlık ve Eğitim Vakfının himayesine girmiştir. SEV Yayıncılık, genellikle Redhouse Yayınevi olarak bilinmektedir. 150 yılı aşkın bir sözlükçülük geleneği yanı sıra çeşitli alanlarda eserler yayımlamakta olan bir yayınevidir. Web sitesini ziyaret edin.