Yurt Dışından Bağış

TPF
Merkezi New York, ABD'de bulunan ve 501(c)(3) statüsündeki TPF (Turkish Philanthropy Funds) ile iş birliğimiz çerçevesinde, ABD'de yaşayan destekçilerimiz bağışlarını Amerikan hükümetinin sağladığı vergi avantajlarından %100'e kadar yararlanarak yapabilirler. TPF üzerinden SEV‘e bağış yapmak için buraya tıklayın.

FABSIT
Friends of American Board Schools in Turkey, Amerika’da yaşayan Üsküdar Amerikan Lisesi, Tarsus Amerikan ve İzmir Amerikan Kolejlerinin mezunları tarafından, Türkiye’deki Amerikan okullarındaki eğitimin, hastanelerdeki sağlık hizmetlerinin desteklenmesi için kurulmuş kar amacı gütmeyen bir vakıftır. Vakfın amacı, öğrenciler için demokratik bir hayatı mümkün kılmak, eğitimde uluslararası bir vizyonu benimsemiş, sosyal sorumluluk bilinci yüksek, kendine güveni olan, bilimsel bakış açısına sahip gençlerin yetişmesine katkıda bulunmaktır.
FABSIT, Amerika’da 501(c)(3) statüsüne sahip, yapılan bağışlara vergi muafiyeti sağlayan bir vakıftır. Detaylı bilgi için http://www.fabsit.org/ sayfasını inceleyebilirsiniz.

BENEVITY
Benevity; online olarak yürütülen bağış kampanyaları konusunda dünyanın önde gelen organizasyonlarından biridir. Bağış, eşleştirme, gönüllülük ve hibelerden oluşan entegre bir sistem ile üyesi olan; kâr amacı gütmeyen ve toplum yararına çalışan kurumlara destek olmaktadır.

Sloganı «bir iyilik yap» olan Benevity, dünya genelinde iki milyonu aşan destekçisi ile yüz binden fazla kuruma destek oluyor. Benevity’ye destek veren uluslararası şirketler kurumsal sosyal sorumluluk kapsamında toplum yararına çalışan ve güvenilir sivil toplum örgütlerini destekleyen çok uluslu küresel şirketlerdir. Benevity üyesi şirketlerde çalışan her bireyin yapacağı bağış bire bir oranda Benevity tarafından desteklenerek iki katına çıkıyor. Bağış web sitesi üzerinden SEV’e yaptığınız bağışın makbuzunu Benevity ile online olarak paylaştığınızda Benevity eşleme mekanizmasını devreye sokarak bağış yaptığınız tutar oranında ay sonunda SEV hesaplarına bağış aktarmaktadır.

Detaylı bilgi almak için bagis@sev.org.tr adresine mail atabilir veya 0216 531 57 38 no'lu telefonu arayabilirsiniz.