Canan Özsoy (UAA’80)

Asil Üye - Başkan Yardımcısı

İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden lisans ve ardından doktora derecesiyle mezun oldu. 1989 yılı sonuna kadar Diş Hekimi olarak görev yaptı. 1993 yılında Boğaziçi Üniversitesinden İş Yönetimi, 2015 yılında ise Sabancı Üniversitesinden Enerji Teknolojileri yüksek lisans derecesini aldı.

1989-2004 yıllarında ilaç sanayisinde farklı alanlarda satış ve pazarlama yöneticisi olarak görev aldıktan sonra, 2004’te GE Global Pazarlama Liderlik pozisyonu için Paris’e taşındı. Mart 2007’de, Avrupa, Asya, Orta Doğu, Afrika ve Çin’den Sorumlu Başkan Yardımcısı - Uluslararası Bölge Pazarlama unvanıyla GE Healthcare iş alanına dâhil olan Özsoy, Mart 2009’da, Healthcare Systems Pazarlama Direktörü olarak Global Liderlik ekibine katılmak üzere Milwaukee, Wisconsin’e taşındı.

Yeni ürünlerin geliştirilmesi, stratejisi ve pazarlanması üzerine çalışan Özsoy, Kasım 2011’de, merkezi Paris’te olan GE Healthcare Mamografi Ürün Grubu Genel Müdürlüğü sorumluluğunu üstlendi. Ağustos 2012-Temmuz 2022 tarihleri arasında Türkiye’de GE’nin büyümesinden sorumlu olarak GE Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak çalıştı. Canan Özsoy aynı zamanda TUSAŞ Motor Sanayii AŞ (TEI) ve METCAP grubu KOMET Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED), Amerikan Şirketler Derneği (ABFT) ve Women Corporate Directors (WCD) Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

"Hayatım boyunca elde ettiğim tüm başarılarımın altında her zaman okulumun desteğini hissetim ve bana verdiği değerlerin, öğrenmeyi öğrenmenin bir birey olarak önce kendine sonra içinde bulunduğu topluma faydalı olmanın gerekliliğini yaşadım."