Esra Yazıcı Tözge (ACI’84)

Asil Üye - Başkan

1988 yılında Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi, Ekonomi Bölümünden mezun oldu. Aynı yılın Ağustos – Aralık döneminde Kopenhag Danimarka'da LYAC POWER Şirketi Finans departmanında stajyer olarak çalıştı. 1989-1997 yılları arasında Henkel Turyağ İzmir'de Planlama ve Kontrol, Lojistik Kontrol ve Satış bölümlerinde çeşitli görevler üstlenen Tözge son olarak Zincir Mağazalar Satış Müdürü oldu. 1997-2001 yılları arasında Saint Gobain Weber İzmir'de Pazarlama Müdürü olarak çalıştı.

2001-2002 yılları arasında Henkel KGaA Düsseldorf, Barem Research International İstanbul için bazı projelerde danışmanlıklar yaptı. 2002 Nisan ayında Kale Grubu’na katılarak, 2007 yılına kadar Kalekim ve Kaleterasit şirketlerinde, 2007-2015 yılları arasında da Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay'a danışmanlık görevinde bulundu. 2015-2022 yılları arasında Kale Grubu'nda Kurumsal Gelişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı görev yapmıştır. Tözge, 2022’den bu yana Kale Grubu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir.

"Ancak sorumlu, duyarlı, adil, mücadeleci, kapsayıcı ve çağdaş değerlere sahip bireylerin sağlıklı bir toplum ve dünyayı mümkün kılacaklarına inanıyorum. 150 yıldır başarı ile böyle binlerce birey yetiştiren okullarımızın, daha yüzlerce yıl, bu faydayı ortaya koyabilmeleri için sürdürülebilir bir model içinde hareket etmeleri gerekmektedir. Vakfımızın amacı da okullarımızın sürdürülebilirliğini sağlamaktır. Eğitim, iş ve sosyal hayatımda edindiğim birikimlerim ile, Vakfımızın bu görevlerini yerine getirebilmesi için daha da kurumsallaşması, güçlenmesi, benimsenmesi, doğru tanınması, okullarımız, mezunlarımız, derneklerimiz ile doğru bir yönetişim yapısı içinde çalışmasına katkı vermek de benim kişisel olarak önceliklendirdiğim ve emek verdiğim konulardır."