H. Ruhi Koçak (TAC’84)

Asil Üye

Orta ve lise öğrenimini Tarsus Amerikan Kolejinde, yükseköğrenimini ise Çukurova Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetimi (İngilizce) Bölümünde tamamlamıştır.

1996 yılında H. Ruhi Koçak Tarım Ltd. Şti.yi, 2005 Ertar Kimya San. ve Tic.Ltd.Şti.’ni kurmuştur. Yine 2005 yılında Rosland Tarım Seracılık Tic.Ltd.Şti’ni kurmuştur. H. Ruhi Koçak iş hayatının yanında 2005 ve 2009 yıllarında yapılan seçimlerde Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine seçilmiş olup, 2013 yılında yapılan seçimlerde ise Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir.

2013 yılında TOBB Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerde Dış İlişkiler Komisyonu Başkanlığına seçilmiştir. Bunlara ilave olarak Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, International Chamber of Commerce (Milletlerarası Ticaret Odası) Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu Üyeliği, TOBB Dış İlişkiler Komisyonu Başkanlığı, Tarsus Gıda İhtisas OSB Müteşebbis Heyet Başkan Vekilliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerindedir.

"Misyonum: Okuldan aldığım eğitim ve yaşam kültürü sayesinde oluşan birikimlerimi gelecek nesillere aktararak; SEV aileme ve ülkeme faydalı çalışmalar yaparak borcumu ödemektir."