Önder Yol (TAC’81)

Yedek Üye

1963 doğumlu olan Önder Yol, Tarsus Amerikan Koleji mezunudur. Eğitim hayatına Boğaziçi Üniversitesinde devam eden Yol, Makine Mühendisliği lisans derecesine ve Ekonomi yüksek lisans eğitimine sahiptir.Çukurova Dış Ticaret A.Ş.de Uluslararası Satış bölümünde yer alarak iş hayatına başlayan Yol, 1990 yılından bu yana Promeks Dış Ticaret A.Ş. firmasının yönetim kurulu üyesidir.

2009 yılından beri de Türkiye’de tek TİP onayını almış %100 elektrikli araç üreticisi olarak yüzlerce aracını yollara sürmüş ve Enerji Depolama Sistemlerinde dünya ölçeğinde bir teknolojiye sahip olan ZY Elektrikli Traktör San. ve Tic. A.Ş. ve TREV Enerji Otomotiv A.Ş.nin yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütmekte olup global ölçekte rekabetçi bir Türk markası yaratmak için çalışmalarını sürdürmektedir.
Önder Yol’un yüzme ve hentbol branşlarında uluslararası dereceleri vardır.

"Bir parçası olmaktan gurur duyduğum SEV; tutkulu, sorgulayan ve geleceğe yön veren bireylere rehber oluyor. Eğitim sektöründe öncü, güvenilir, saygın ve köklü bilgi birikimine sahip olarak öne çıkan SEV, dünden bugüne olan tecrübesini ve eğitim kültürünü geliştirerek topluma uyarlıyor."