Piraye Erdem (ACI’80)

Asil Üye - Başkan

Piraye Erdem 1980 yılı İzmir Amerikan Lisesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Piraye Erdem, Erdem&Erdem Ortak Avukatlık Bürosu’nun Kurucu ve Yönetici Ortağıdır. Uyuşmazlık Çözümü biriminin yöneticisidir. Kendisinin milli ve milletlerarası tahkim ve uyuşmazlık çözümü işlerinde engin deneyimi ve bilinirliği vardır. 30 yılı aşkın kariyeri boyunca, yerli ve yabancı müvekkillerini ticari ve idari uyuşmazlıkları ve milletlerarası tahkim davalarında temsil etmiştir. Özellikle birleşme ve devralma işlemleri, acente ve distribütörlük sözleşmeleri, inşaat sözleşmeleri, hizmet, ekipman, donanım ve yazılım satışı, tedarik ve kurulum sözleşmelerinden doğan ticari uyuşmazlıkların çözümünde çalışmalar yapmıştır.

Piraye Erdem, uluslararası ticari sözleşmeler, tahkim davaları, yabancı mahkeme ve hakem kararlarının tanıma ve tenfizi, borçlar hukuku, iş hukuku, yabancı yatırımlar ve çeşitli sektörlerdeki birleşme ve devralmalar gibi birçok konuda müvekkillerine danışmanlık hizmeti vermektedir.
Uluslararası Barolar Birliği, İstanbul Barosu, Garanti Bankası Yatırım Ortaklığı A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu, İzmir Amerikan Kolejinde Yetişenler Derneği ve Sağlık ve Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti üyesidir.

"SEV Okulları; değer yaratabilen, sosyal sorumluluk bilinci ve entelektüel düzeyi yüksek bireyler yetiştiren kurumlardır. Gönüllülük esası ile çalışarak, mezun olduğum okula katkı sağlamak bana her zaman büyük mutluluk verdi. Şimdi de devraldığımız bu onurlu görevi önümüzdeki 3 yıl boyunca büyük bir heyecanla yerine getireceğiz. Değerlerimizle uyumlu bir şekilde görevimize odaklanacak, eğitim kalitemizin artarak sürdürülmesi temel hedefiyle çalışacağız. Geleceği belirleyen öncü bir kurum olarak, öğretirken öğrenen bir yapı haline dönüşeceğiz. "