Rasim Küçükkurt (TAC’84)

Asil Üye

Tarsus Amerikan Koleji mezunu olan Rasim Küçükkurt, 1988 yılında İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünü tamamlamıştır. 1990 yılında İTÜ Mimarlık Fakültesi Yapı Kürsüsü’nde yüksek lisans yaptı. Üniversite eğitimi ile birlikte Çukobirlik, İTÜ ve Enka Spor Kulüpleri’nde profesyonel olarak hentbol oynamıştır.

Tarsus Amerikan Koleji Spor Kulübü’nde hem yöneticilik hem de sporculuk yapmıştır. 1997 yılında ve 2001 yılında Türkiye Hentbol Federasyonu’nda görev yapmıştır. 1996 yılında Tarsus Amerikan Koleji Mezunlar Derneği Adana Şubesi’ni kurmuş ve iki yıl başkanlık yapmıştır. 1990 yılından bugüne kadar inşaat sektöründe faaliyet gösteren aile firması Akser İnşaat’ta görev yapmaktadır. Ayrıca 2010 yılında kurulan Hayatsu Enerji’nin de ortaklarındandır.

"Doğduğumuz andan itibaren başlayan eğitim süreci, kaliteli ortamlarda ayrıcalıklı bireyler yetişmesine olanak tanır. Fırsat eşitliği ile birlikte daha fazla sosyal, bilgi ve beceriyle donanmış, geleceğin mimarı olan öğrencilere ulaşmak adına SEV için görev almaktan mutluluk duyuyorum."