Sitare Sezgin (ACI’92)

Yedek Üye

İzmir Amerikan Koleji mezunu olan Sitare Sezgin, 1997 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümünü tam burslu olarak tamamlamıştır. Sonrasında British Council bursu ile  UMIST/ Manchester Business School karma programında finans ağırlıklı işletme yüksek lisansı yapmıştır.
İş hayatına 1999 yılında Bain&Company’de yönetim danışmanı olarak başlayan Sezgin, sonrasında The Boston Consulting Group’ta kıdemli danışman olarak 2004 yılına kadar çalışmıştır. 2004 - 2009 yılları arasında Sabancı Holding A.Ş.de Gıda ve Perakendecilik Grubu’nda Strateji ve İş Geliştirme Müdürü, sonrasında da Akbank’ta Ürün ve Kanal Geliştirmeden Sorumlu Bölüm Başkanı olarak görev yapmıştır.

Şubat 2011’de Back-Up & Back-Up Travel şirketlerinin ve 2014 yılı itibariyle de Webloyalty şirketinin Genel Müdürlüğü’nü 2018 yılına kadar yürütmüştür. Mart 2016-2018 yılları arasında CarrefourSA ve AvivaSA’da Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev almıştır.
Mart 2018’den bu yana AkÖDE Genel Müdürü olarak görevini sürdüren Sezgin, 1 Eylül 2021 tarihinde Teknosa'da Genel Müdürlük görevine başlamıştır.

"Sağlık Eğitim Vakfı ( SEV ) olarak toplumun ihtiyaçlarına duyarlı, çağdaş, sorumlu ve özgüvenli gençler yetiştirmek ve eğitimde fırsat eşitliği için çalışmak beni çok mutlu ediyor."