Zeynep Keskin (UAA’84)

Yedek Üye

1988’de Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümünü tamamladı. 1989 yılında New Orleans Loyola Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisansını yaptı. Kariyerine 1990 yılında Siemens’te Satış Temsilcisi olarak başladı. NCR Corporation, Digital-Compaq-HP, Cisco gibi bilgi teknolojileri sektöründeki şirketlerde satış ve üst düzey yöneticilik pozisyonlarında görev aldı. SAP Türkiye’nin Genel Müdürü olarak, SAP Kuzey EMEA bölgesine Operasyonlardan Sorumlu Başkan (Chief Operating Officer) olarak görev yaptı.

SAP Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Bölgesi Satış, Pazarlama ve E-ticaret çözümlerini kapsayan Customer Engagement and Commerce (CEC) İş Kolu’nun Yöneticiliğini yaptı. SAP Kuzey EMEA bölgesinin Operasyonlardan Sorumlu Başkanı (Chief Operating Officer) olarak görevi devraldı. Halihazırda Oracle Türkiye, Mısır, Lübnan ve Kuzey Afrika Bölgesi Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Zeynep Keskin, 2017 yılında ekonomi dergileri tarafından yılın En Güçlü 50 İş Kadını arasında kabul edildi.

"Her bir SEV öğrencisi mezuniyet günü sadece kep atmaz, bir üst sınıfa geçer. 150 yıllık değerlerimizle, öğrenmeye devam ederek, paylaşarak, değer katarak, birbirimize el vererek, keyif alarak ömür boyu öğrenci kalabilmenin ayrıcalığını yaşarız bu tek ve büyük sınıfda. Yani, SEV'den mezun olunmaz, sadece SEV'li olunur."