Berna Ülman (UAA’83)

Asil Üye - Sayman

1965 yılında Edirne'de doğan Berna Ülman, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra, University of Tennessee’den Finans konusunda MBA yüksek lisans derecesini almış olup daha sonra Bilgi Üniversitesi AB İlişkileri Programı’nı tamamlamıştır.  Kabul edildiği Insead Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği Programı'nı 2022 yılı içerisinde tamamlamayı hedeflemektedir.

Berna Ülman kariyerine, 1987 yılında New York Tokai Bank’ta başlamıştır. Daha sonra ABD’de, finansal analist ve danışman olarak farklı kurumlarda çalışmıştır. 1995 yılında Türkiye'ye dönüşününü takiben 5 sene boyunca çalıştığı Koç Finans’ta önce Sistem Planlama Müdürlüğü daha sonra da Kredi Kartları Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür.    

Visa Türkiye’ye 2000 yılında Genel Müdür Yardımcısı olarak katılan Ülman, 2003 yılında Genel Müdürlük görevini üstlenmiş olup, 2008’de Bölge Genel Müdürü olarak atanmıştır. İlk etapta Türkiye’nin yanı sıra, İsrail ve Romanya’nın da yönetiminden sorumlu olan Ülman, 2014'ten 2022'e kadar 9 ülkeden oluşan Güneydoğu Avrupa Bölgesi Genel Müdürü olarak görev yapmıştır.

Üsküdar Amerikan Lisesi mezunu olan Ülman, SEV Mütevelli ve Yönetim Kurul'larında üyelik yapmaktadır. 

"Sağlık ve Eğitim Vakfı'nın, ülkemizde çağdaş, çok yönlü ve fark yaratan bireyler yetiştirme konusunda son derece güçlü bir geçmişi var. Bu sağlam temellere dayanarak Vakfımızı daha da güzel yarınlara taşıyacak olan ekibin bir parçası olmaktan büyük gurur duyuyor ve benim için şahsen de çok anlamlı olan bu emanetin sorumluluğunu derinden hissediyorum. "