Feyyaz Ünal (ACI’00)

Yedek Üye

Feyyaz Ünal 1982 yılında İzmir’de doğdu. 2000 yılında İzmir Amerikan Koleji’ni, 2004 yılında ise Koç Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdi. Çalışma hayatına ARGE Danışmanlık’ta Yönetim Danışmanı olarak başladı. 2006-2021 arasında, şirketleri arasında Batıçim, Batısöke, Batıenerji, Batıbeton ve Batıliman bulunan Batı Anadolu Grubu’nda sırasıyla Planlama ve İş Geliştirme Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı, İcra Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı. Halen Batı Anadolu Yatırım Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Feyyaz Ünal, 2019-2021 döneminde Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptığı Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nde Danışma Kurulu Üyesi, TÜRKONFED Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu ve TAİDER Aile İşletmeleri Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı; TÜSİAD, ESİAD, Genç Başarı Eğitim Vakfı, Ege Orman Vakfı ve SEV Yönetim Kurulu Üyesidir. Cevaplar Şirketin İçinde adlı kitabın yazarıdır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

"Vakfımız okullarından İzmir Amerikan Kolejine öğrenmek için katıldım ve hizmet için ayrıldım. Bugüne kadar edindiğim iş ve sivil toplum tecrübem ile vakfımız okullarının fiziki ve sosyal şartlarının dünya standartlarının üstünde olması için gereken kaynağın temininde ve vakfımız insan kaynağının gelişmesine destek olacağım. Önce eğitim anlayışı ile, bir yüzyıldan uzun süredir kendine güvenen, topluma faydalı ve başarılı bireyler yetiştiren vakfımızın bu özelliğinin gelişerek sürmesi gerektiğine inanıyorum. Verilen kararlardan etkilenen tüm tarafların çıkarlarını gözetmeye, istişareye ve ortak akılla yönetmeye önem veren biri olarak tüm enerji ve birikimimle Sağlık ve Eğitim Vakfı yönetim kurulunda görev alacağım."