Ömür Kula (ACI’99)

Yedek Üye

Lisansını Ekonomi alanında, yüksek lisansını Görsel Sanatlar İletişim ve Tasarımı programlarında, Sabancı Üniversitesinde tamamladı. Yaklaşık 12 yıldır iletişim alanında özel sektörde çalışmaktadır. Uzmanlığı iletişim ve marka stratejileridir. Uzun yıllar DDB Türkiye grubunda Stratejik Planlama Direktörü olarak çalıştıktan sonra, Finansbank Enpara.com’un kurucu ekibine katılarak ürün/hizmet tasarımı ve müşteri deneyimi tasarımı alanlarında uzmanlaştı.

4 yıl boyunca Tribal WW İstanbul reklam ajansının Genel Müdürlüğü görevini üstlendi. R/GA İstanbul Genel Müdürlüğü görevinin ardından Primer Brand and Design Consulting firmasının kurucu ortağı oldu. Aynı zamanda, Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu üyesi olan Ömür Kula, 2021 yılında Yale Üniversitesinde dört aylık yoğun bir akademik program için “World Fellows” liderlik eğitimine kabul edildi.

"Kaliteli bir eğitimin bir çocuğun hayatını herşeyden daha büyük bir etkiyle dönüştürdüğüne inanıyorum. Dünyanın geldiği haline baktığımda da, her alanda ileri giden insanlığın, eğitimde hala bir çok konuda yerinde saydığını görüyorum. İyi okullar var, fakat gittikçe daha az, iyi bir okul olmak gittikçe daha zor. İzmir Amerikan Lisesi'nde 7 sene okumuş birisi olarak, bana o yedi sene boyunca sunulmuş olan ayrıcalığın bugün daha çok farkındayım. Bu kalitenin ve iyi eğitimin sürdürülebilir olmasını, fırsat eşitliği ile daha geniş bir kitleye ulaşmasını, buradan çıkan iyi örneklerin eğitimin her alanına nüfuz etmesini istiyorum, bunun için de çalışmamız gerekiyor. Öğrenmeye girip, hizmet etme gayesiyle mezun olduğum okulum için, sorumluluk alarak ve kolları sıvayarak yapabileceklerim mutlaka var, ben de bu yüzden SEV'in bir parçasıyım."