Önder Kaplancık (TAC’87)

Asil Üye

1992 yılında Boğaziçi Üniversitesinden Bilgisayar Mühendisliği diplomasını aldı. İş hayatına Arçelik A.Ş.de Bilgi İşlem Analisti olarak başladı ve Koç 2000 projelerinde yer aldı.

1995 yılında Koçfinans Tüketici Kredileri ve Kart Hizmetleri A.Ş.nin kuruluşu sırasında Proje Yöneticisi olarak girdi ve 1999 yılında Bilgi Sistemleri Müdür Yardımcılığı’na yükseldi. İş hayatına devam ederken 1999 yılında Koç Üniversitesi Yönetici İşletme Yüksek Lisans (EMBA) programını tamamladı. 2000 yılında Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş.ye Bilgi Teknolojileri Müdürü olarak girdi, 2006 yılında Bilgi Sistemleri Direktörü oldu.

2009 yılında Bilgi Sistemlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi ve 2010 yılından itibaren Operasyon Destek bölümleri de (Lojistik, Stok Planlama, Müşteri Hizmetleri, Satış Sonrası Hizmetler, Risk ve Kalite, Strateji) sorumluluğuna eklendi. Ağustos 2013’te Carrefoursa A.Ş.ye Bilgi Sistemleri Direktörü olarak atandı.

Ekim 2017’den Mart 2018’e kadar Hepsiburada’nın Teknoloji Grup Başkanlığı’nı yapmıştı. Ağustos 2018’den itibaren KoçDigital Şirket Müdürü olarak görev almaktadır.

"Geçmişte de olduğu gibi, hızla değişen yeni dünya düzeninde, kendini sürekli geliştiren, kendine güvenen, çevreye ve topluma duyarlı, pozitif düşünen, dünya vatandaşı bireyler yetiştiren SEV Kurumları’nın, bu misyonlarına katkıda bulunmak için görev almaktayım."