Pelin Urgancılar (UAA’93)

Asil Üye

Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olmuştur. 2008 yılında dünyada insan kaynakları alanının 1 numaralı ismi Prof. Dave Ulrich’in ekibine katılarak RBL Group’un Türkiye Ortağı oldu, Solid Consulting Partners’ı kurdu.

Öncesinde, uzun yıllar dünyanın önde gelen insan kaynakları yönetim danışmanlığı şirketlerinden Hay Group’ta sırasıyla İş Geliştirme Müdürü ve Güneydoğu Avrupa Bölgesinden sorumlu Pazarlama Direktörü olarak görev yaptı. Birçok şirketin entegre insan kaynakları uygulamaları ile tanışmasına öncülük etti. Türkiye’nin ilk online işe alım sitesi Kariyer.net’in kuruluşunda Satış Müdürü olarak görev aldı. Yurtiçinde ve dışında birçok yerli ve yabancı şirkete Stratejik İK ve Liderlik Gelişimi konularında danışmanlık ve eğitim vermektedir.

"Dünya standartlarında bir eğitim seviyesi, öğrencileri iş dünyasına hazırlamakla kalmaz; nitelikli, kendine güvenen ve saygılı bireyler yaratarak gelişmiş ve çağdaş bir toplumun tohumlarını da eker. Kendini sürekli geliştiren SEV olarak, farkımızı göstererek vizyoner bir neslin öncüsü olmayı sürdüreceğiz."